Iga grusiini iseloomustab sõbralikkus ja külalislahkus. „Külalised on Jumala poolt saadetud“ - nii öeldakse igas Gruusia kodus, kui külaline uksele ilmub. Majapidaja katab pika laua, kutsub kohale sõbrad, toostiütleja ning asetab Borjomi ja oma parima veini lauale. Näiteks „Mukuzani“ on tumepunane kuiv vein, millel on täidlane ja delikaatne maitsekooslus. Teine maailmakuulus punane poolmagus vein on „Kindzmarauli“. Kogenud veinikelnerid peavad seda „imeliseks küpseks ja meeldivaks veiniks, milles on tunda suurepärast marjabuketti ja võrratut maitset“.
Kohalike toitude valmistamine on tõeline peen kunst. Ainult Gruusia kokk teab, kui palju tuleb pingutada ja fantaasiat kasutada, et saavutada tavalise maitserohelisega eriline efekt. Maitserohelise segu koriandrist, estragonist, basiilikust, tüümianist, sibulast ja mündist on laual nagu ikebana.
Pearoad on siin toitvad ning neil on suurepärased maitseomadused. Istudes gruusialaste toidulauda, tuleb kõigepealt maitsta satsivit (pähklikastmes hautatud kalkun), seejärel lobiot (lehmaherned tomatikastmes), mida iga pere valmistab omas stiilis, ning ka Kahetini rahva armastatud hašlamaad (keedetud liha kastmes).
Huvitaval kombel võib peaaegu iga Gruusia rajoon uhkust tunda oma juustusortide üle. Näiteks Imeretia juust on väga pehme ja gadazelili-mündi maitsega ning Teuleti rahvale meeldib gouda lambajuust, mida tehakse homonüümsetes kottides. Juustu kasutatakse Gruusia köögis vahepalana (naturaalselt või röstitult) ja koostisosana ka erinevates einetes.
Kõikjal Kaukaasias teatakse, kuidas valmistada liha, kuid vaid grusiinid, keda moslemite seadused ei piira, võivad tunda uhkust oma laia valiku üle. Aromaatne buglama (hautatud lammas kastmes), isutekitav bastruma (praetud veisefilee), hinkali – Gruusia mägirahva lemmiktoit (liha pole mitte hakitud, vaid noaga tükeldatud, kuni see muutub sültjaks), kutšmatši (soe toit maksast, südamest, kopsust ja keelest, mida serveeritakse õlis koos kastmega) ning traditsiooniline tšahobili (tomatikastmes hautatud kana), mida varasemalt valmistati vaid faasanist. Ja kõigele lisaks veel šašlõkk lamba-, veise-, kalkuni-, sealihast või tuurist, mida valmistatakse varrastel või Gruusia savipannil!